Watermelon Cosmo

Watermelon Cosmo to wariacja na temat popularnego koktajlu Cosmopolitan. Tutaj główną rolę odgrywa jednak likier arbuzowy, który wcale nie tak często pojawia się w koktajlowym repertuarze. A szkoda, bo uważam, że świetnie się do tego nadaje i można stworzyć z jego udziałem niezwykle interesujące mieszanki.

Czytaj dalej Watermelon Cosmo

Margarita

Margarita uchodzi za najbardziej znany koktajl z tequilą. Przyjmuje się, że mieszanka ta powstała w meksykańskim Tijuanie w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Obecnie znaleźć ją możemy w praktycznie każdym barze na całym świecie.

Czytaj dalej Margarita

Negroni

Negroni, czyli klasyczny, popularny włoski koktajl obecny w repertuarze większości barów nie tylko samej Italii, ale i całego świata. Nie mogło go zabraknąć także u mnie, bo to świetny aperitif.

Czytaj dalej Negroni

Summer Sour

Summer Sour to wprost idealny koktajl na lato. Świetnie orzeźwia i gasi pragnienie w upalne dni. Popularny jabłkowo-miętowy smak tylko w wersji dla dorosłych. Jedna z obowiązkowych propozycji na czas wakacyjnego relaksu.

Czytaj dalej Summer Sour

Royal Silver

Kolejna doskonała propozycja na letni koktajl – tym razem z wykorzystaniem wina musującego. Koktajle z musującym winem zwykle wyglądają bardzo atrakcyjnie, a w tym wypadku splendoru dodaje miksturze jeszcze oszroniony na czerwono brzeg kieliszka.

Czytaj dalej Royal Silver

Pina Colada

Nie wiem jak wam, ale mnie Pina Colada kojarzy się z wakacjami. Takimi egzotycznymi, gdzieś na drugim końcu świata lub przynajmniej na południu Europy. Plaża, ciepłe morze, chwila relaksu, a w dłoni właśnie ta jedna z najpopularniejszych mieszanek koktajlowych na świecie.

Czytaj dalej Pina Colada

Ski Lift

Dawno nie piłem takiej wersji gorącej czekolady, do której mógłbym wracać w zasadzie codziennie. Ski Lift to ten przepis, obok którego nie da się przejść obojętnie. Zdecydowanie podnosi on wartość zwyczajnej czekolady do picia i zahacza przy tym o małą rozkosz. Zapewniam, że kto raz wypróbuje poniższą recepturę, ten będzie po nią sięgał regularnie.

Czytaj dalej Ski Lift