Vina Zorzal Garnacha 2015

Powracam do producenta Vina Zorzal i tym razem sięgnąłem po jego podstawową 100% Garnachę z Nawarry. Poprzednio próbowałem inne wina tego wytwórcy : Graciano oraz Garnacha Blanca ( tutaj i tutaj ). Oba pozostawiły po sobie dobre wrażenie, nie inaczej było i teraz.

Jest to niebeczkowa, lekka, świeża, niezwykle pijalna Garnacha. Pokazuje świetne oblicze tej odmiany i jej potencjał w regionie Nawarra. Winnice obsadzone są starymi krzewami Garnachy, znajdują się na wzgórzach ( 490 m n.p.m. ) na granicy gór Sierra de Cameros i dorzecza rzeki Ebro w sąsiedztwie Fitero. Co do samej Garnachy Vina Zorzal, to jest ona dobrze zrównoważona. Zdarza się często, że czysta Garnacha bywa przealkoholizowana, o zbyt słodkim dżemowym owocu. Tutaj tego nie ma. Wino prezentuje w kieliszku rubinowo purpurowy kolor. Nos intensywnie malinowy, wiśniowy, podbity słodko korzennymi przyprawami, co później odnajdziemy również w ustach. Można też wyczuć pewne nuty ziemiste, pieprz. Na podniebieniu pikantne, okraszone wspomnianymi przyprawami, czerwony soczysty owoc, lekko przesmażony oraz owoc w likierze.  Średnia budowa, miękkie taniny, dobrze zaznaczona kwasowość wnosząca wyraźną świeżość. Finisz też intensywny i w miarę długi. Dorze zrównoważony, ukryty 14-procentowy alkohol. Wino fajnie ukazuje swoje zalety lekko schłodzone.

Dobrze sprawdzi się w towarzystwie tapas, dojrzewających szynek, dojrzalszych średnio twardych serów, grillowanych mięs, pieczonych mięs ( także z dodatkiem owoców), kuchni meksykańskiej, potraw marokańskich, indyjskich średnio ostrych mięsnych curry, grillowanych mięs w stylu tajskim w słodko-kwaśnych marynatach, pieczonych/grillowanych warzyw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Importer: Viniteranio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *