Quale – jakość na wysokim poziomie

Restauracja Quale to wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Łodzi. Od momentu jej powstania miałem przyjemność być jej gościem już kilkukrotnie i zawsze wychodziłem w pełni usatysfakcjonowany. Doświadczenia, jakie gwarantuje Quale sprawiają, że z niecierpliwością czekam na kolejną wizytę w tym miejscu.

Quale to restauracja typu fine dining, coś dla tych, którzy poszukują nowych kulinarnych wrażeń, cenią wyszukany smak i nieprzeciętny sposób podawani dań. Potrawy rzeczywiście cieszą oko, ale przede wszystkim  także nasze kubki smakowe. Odwiedzając restaurację Quale mamy możliwość skosztować nowoczesnej kuchni oraz potraw bardziej tradycyjnych w niecodziennych aranżacjach. Wystrój restauracji inspirowany jest latami dwudziestymi ubiegłego wieku, co tworzy kameralny, lecz elegancki klimat. Do tego dochodzi profesjonalna obsługa.

Quale nie byłaby miejscem, jakim jest, gdyby nie osoba szefa kuchni – Szymona Stacha, laureata wielu konkursów kulinarnych, który odpowiada za to, co trafia na talerze gości. We wszystkich daniach widać profesjonalizm: od samej prezentacji po ich walory smakowe. Zostało to zauważone przez m.in. Gault&Millau – jeden z najbardziej znanych przewodników kulinarnych na świecie, który przyznał Quale dwie czapki na rok 2018, a także z uwagi na największą ilość punktów uznał restaurację za najlepszy łódzki lokal. Quale zyskała również uznanie w ramach World Luxury Restaurant Awards, otrzymała nagrodę Grand Award w przewodniku 100Best Restaurant in Poland. Te wszystkie wyróżnienia świadczą o wysokiej jakości, jaka czeka na nas w tym miejscu pod każdym względem.

Karta dań jest krótka i tak właśnie powinno być, a kady z pewnością znajdzie coś dla siebie pośród propozycji szefa kuchni. Można także zdecydować się na menu degustacyjne: pięcio, siedmio lub dziewięciodaniowe. Bardzo dobrym pomysłem na posiłek w ciągu dnia ukazującym potencjał restauracji są lunche złożone z przystawki, zupy, dania głównego i deseru, których propozycje zmieniają się regularnie wraz z każdym nadchodzącym tygodniem. Ponadto w Quale znajduje się też Whisky Bar, gdzie wielbiciele tego typu trunków mogą spróbować ich kilkudziesięciu rodzajów, a szef kuchni na życzenie może zaproponować odpowiedni kulinarny pairing  w zależności od zamówionego trunku. Inne szlachetne alkohole, podobnie jak kieliszek  dobrego wina również czekają na gości restauracji.

Ja się do nich zaliczam, a jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji odwiedzić tego miejsca, to polecam je gorąco, bo naprawdę warto. Kuchnia stoi tu na wysokim poziomie. Wielkie uznanie dla osób, które stoją za tym konceptem. Zachętą do wizyty w Quale niech będą zdjęcia kilku potraw, których ostatnio miałem przyjemność tutaj skosztować. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie  qualerestaurant.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *