Gdzie kupić dobre wino w Weronie? Cztery adresy

Jak wiadomo, wino to niezwykle istotny element moich podróży, którego w planie zabraknąć nie może. Enoteki, sklepy specjalistyczne, restauracje z ciekawą kartą win to punkty obowiązkowe bliższych lub dalszych wyjazdów. Nie inaczej było i tym razem podczas włoskich wakacji. Włochy to w końcu morze wina, a bardzo dobrze zaopatrzonych sklepów nie brakuje.

Na początek Werona i cztery miejsca, do których moim zdaniem, naprawdę warto udać się na winne zakupy w tym mieście. O kilku innych ciekawych miejscach w Weronie można przeczytać tutaj.

Signorvino to marka obejmująca sieć sklepów oraz wine barów obecna w kilku włoskich regionach ( Lombardii, Veneto, Trentino, Emilii-Romanii, Toskanii, Piemoncie ). Oferuje ponad 1500 etykiet, są to jedynie włoskie wina z poszczególnych regionów kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Signorvino w Weronie znajduje się przy Via Corso Porta Nuova 2, tuż przy Piazza Bra i Arenie. Był to pierwszy sklep, który odwiedziłem, gdyż 500 metrów dalej znajdował się mój hotel. Tutejsze Signorvino  to nie tylko świetnie zaopatrzony sklep, ale też wine bar, gdzie można zjeść coś całkiem niezłego i napić się kieliszek wina. Wnętrze urządzone jest całkiem nowocześnie, a wina poukładane według regionów, z których pochodzą. Mnie oczywiście najbardziej interesowały wina z regionu, w którym aktualnie przebywałem, ale wybrałem również coś ciekawego z Friuli oraz z Trentino.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do tego młody, energiczny, mówiący po angielsku personel, który chętnie doradzi niezdecydowanym, jaką butelkę wybrać. Ja znalazłem to, czego szukałem, więc zakupy w tym miejscu uważam za bardzo udane. Wizytę w Signorvino polecam wszystkim.

Kolejna lokalizacja warta uwagi to Enoteca  Dal Zovo Oreste przy Vicolo S. Marco in Foro 7.

 

 

 

 

 

Trochę trudniej tu trafić,  ale jeśli ktoś bardzo chce to bez problemu znajdzie drogę. Enoteca została założona w 1958 roku i jest trochę przeciwieństwem Signorvino. Tam mamy nowoczesność,  podążanie za nowszymi trendami, natomiast Enoteca Dal Zovo Oreste to miejsce z tradycją, które chyba niewiele zmieniło się od chwili swojego powstania. I bardzo dobrze.  Właściciel również ten sam już  sile wieku, ale znający się na rzeczy, gdyż jest akredytowanym sommelierem. Ciepło wita gości, choć komunikacja z Panem Oreste jest trochę utrudniona, ponieważ włada jedynie językiem włoskim ( a przynajmniej tak mi się wydaje, bo po angielsku dogadać się nie udało ). Ale w końcu wino zbliża do siebie ludzi i bariera językowa  znika.  Właściciel od razu zaproponował degustację dwóch Amarone, z czego oczywiście skorzystałem. Selekcja win w Enotece Oreste jest naprawdę imponująca. Wysokie aż po sam sufit regały pełne są włoskich etykiet, także tych kultowych i bardzo drogich. Do tego wybór win z innych krajów oraz istne  królestwo grappy i różnych mocnych alkoholi jak koniak, armaniak, brandy, likiery itp. Znaleźć też tu można bardzo dobre octy balsamiczne i oliwy.  Prawdziwe miejsce z duszą. Zakupy również zrobione.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trzeci adres to Enoteca Zero 7 zlokalizowana przy Vicolo Ghiaia 3, praktycznie naprzeciwko Signorvino.  To także wine bar, gdzie można degustować wina na kieliszki przy mniejszych lub większych przekąskach. Wybór win zarówno tych włoskich jak i z pozostałych krajów również szeroki i imponujący.  Warto tutaj zajrzeć i wybrać coś dla siebie. Ja właśnie tak uczyniłem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie miejsce z mojej  listy to Vivavino Wine Shop przy Via Guglielmo Oberdan 18 zlokalizowany także w pobliżu centrum starego miasta. Nowoczesny design widoczny przez szyby zachęca do wejścia do środka.  Elegancka enoteka z bardzo interesującym katalogiem win i pomocną obsługą. To tu znalazłem m.in.  odpowiednie Lambrusco dla moich przyjaciół. Polecam mieć ten adres na uwadze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Te cztery miejsca powinny zadowolić nawet najbardziej wybrednych miłośników win, którzy odwiedzają Weronę. Ja wychodząc z tych enotek, byłem w pełni zadowolony z moich zakupów, gdyż w większości znalazłem to, czego szukałem. Oczywiście nie brakuje też innych ciekawych lokali, restauracji z interesującą selekcją win, ale o tym następnym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *