Osteria Al Carroarmato – sprawdzony adres w Weronie

Po niedawnej recenzji dotyczącej wizyty w Antica Bottega del Vino (tutaj), pora na jeszcze jedno miejsce, do którego warto wpaść, aby zasmakować prawdziwej, lokalnej kuchni okolic Werony. Osteria Al Carroarmato, bo o niej mowa, to adres, pod którym naprawdę dobrze karmią. A do tego ma jeszcze kilka innych zalet.

Lokal położony jest przy Vicolo Gatto 2A, nieco dalej od ścisłego centrum starego miasta Werony. Łatwo go przeoczyć, ale ci, którzy bardzo chcą, na pewno tutaj  trafią. Osteria Al Carroarmato mieści się w pomieszczeniach średniowiecznej kamienicy, a człowiek siedząc tu ma wrażenie, że od czasów średniowiecza za wiele się tu nie zmieniło.  Stary, drewniany sufit, długie drewniane ławy, surowe wnętrza – wszystko to tworzy wyjątkowy klimat tego miejsca. Poza tutejszą świetną kuchnią ( o czym niżej ), to kolejna zaleta tej Osterii. Następną jest kameralność i brak turystów. Przychodzą tu tylko miejscowi lub podobnie jak ja, ci przybysze, którzy wiedzą, że taki lokal w tym miejscu istnieje. Kiedy zjawiłem się tutaj na kolację o godzinie 19:00, w Carroarmato nie było jeszcze nikogo. Totalny spokój i  cisza – można odpocząć po całym intensywnym dniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przechodząc do kuchni, to w Carroarmato może nie jest ona wyszukana i wykwintna, jest raczej prosta, uczciwa, ale autentyczna i przede wszystkim po prostu smaczna.  Możemy wybierać w tradycyjnych przystawkach, a także w primi i secondi piatti. Ja przyszedłem tu w konkretnym celu, a mianowicie po tradycyjny wenecki gulasz/potrawkę z koniny podany z polentą i nie zawiodłem się.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie brakuje też pasty ( choćby bigoli z sosem z królika czy tagliatelle ze speckiem ), domowych gnocchi, ravioli. Karta win również ciekawa i można znaleźć interesującą butelkę za niewygórowaną cenę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Będąc w Weronie z pewnością warto uwzględnić na swojej kulinarnej mapie ten właśnie adres, gdyż zjemy tutaj proste, aczkolwiek tradycyjne i smaczne potrawy. A wszystko to w niezwykle klimatycznym miejscu z dala od ścisłego centrum miasta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *