Eataly Torino Lingotto – delikatesy, z których nie chce się wychodzić

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile czasu można spędzić w sklepie robiąc zakupy spożywcze? Jak długo można spacerować między półkami wybierając odpowiedni makaron, ser, czekoladę i inne produkty? Może to zabrzmi dziwnie dla niektórych, ale takie zakupy mogą zająć nawet kilka ładnych godzin. W szczególności, jeżeli trafiliśmy do Eataly Lingotto w Turynie.

Kto podróżuje po Italii, ten na pewno musiał prędzej czy później trafić na delikatesy Eataly. To prawdziwa świątynia dla wszystkich tych, którzy określają się mianem foodies, ale też dla każdego, kto ceni sobie wysokiej jakości produkty i po prostu kocha gotować. Jeżeli zajrzysz do Eataly raz, nie ma opcji abyś tu nie wracał przy każdej kolejnej okazji.

O Eataly wspominałem krótko tutaj , przy okazji podróży do Bolonii. Jest to sieć włoskich delikatesów obecna nie tylko w samej Italii, ale również w kilkunastu innych krajach. Do Polski niestety nie dotarły i marne są szanse, aby to się zmieniło. No cóż, taka rzeczywistość. Trzeba więc jak najwięcej podróżować i robić zakupy w takich miejscach 😊.

Eataly to koncept, który stawia na propagowanie śródziemnomorskiej kuchni, włoskiego, południowoeuropejskiego stylu odżywiania oferując wysokiej jakości produkty spożywcze z wielu regionów. Pod jednym dachem znajdziemy praktycznie wszystko, czego dusza zapragnie – trzeba tylko zarezerwować sobie trochę czasu na poznanie bogatej oferty delikatesów. A wierzcie mi, że spędzić tu można niejedną godzinę.

W Eataly panuje autentyczna włoska atmosfera. Dostaniemy tu włoskie produkty trudno dostępne w jakimkolwiek innym sklepie, a wiele z nich pochodzi od małych, lokalnych wytwórców. Rozmaite sery, mięsa, wędliny, makarony, oliwy, przyprawy, owoce, warzywa, czekolady, miody, wina…. długo można by wymieniać. Ponadto w Eataly znajdziemy sporo produktów z certyfikatem Slowfood, które to sieć dystrybuuje wspierając w ten sposób dużą liczbę niewielkich wytwórców.

W Eataly można również dobrze zjeść, gdyż znajdują się tu różne restauracje, a i wypicie kieliszka wina nie stanowi żadnego problemu. Eataly organizuje też rozmaite warsztaty o tematyce kulinarnej dla wszystkich zainteresowanych tą dziedziną. Co więcej, sieć przygotowuje również na miejscu własnej produkcji makaron czy chleb z prawdziwego zdarzenia.

Pierwsze delikatesy pod marką Eataly otwarto w 2007 roku w Turynie – Eataly Torino Lingotto, które są jednym z największych sklepów sieci ( te największe są w Rzymie ). To właśnie tutaj dwukrotnie robiłem swoje ostatnie zakupy i aż żal było mi stąd wychodzić. W takim miejscu można kupić wiele i wydać niemal każde pieniądze. To absolutny raj i człowiek chciałby wziąć ze sobą praktycznie wszystko.

Szczególne wrażenie robi enoteka, która jest największą spośród wszystkich tych znajdujących się w całej sieci delikatesów Eataly. Więcej o samej enotece w jednym z kolejnych wpisów.

Eataly Lingotto oszałamia swoim asortymentem i bez problemu kupicie tu mnóstwo cudownych, jakościowych produktów, które potem z przyjemnością wykorzystacie w kuchni. Cały spożywczo-gastronomiczny projekt pod marką Eataly to wspaniała koncepcja, za którą stoi równie wspaniała filozofia. Przekraczając progi tych delikatesów, trafiamy do kulinarnego raju. Pamiętajcie, że jeżeli gdzieś się wybieracie, a w pobliżu są Eataly, to koniecznie zaplanujcie tam zakupy. Takich miejsc się nie omija.

Adres: Eataly Lingotto, Via Nizza 230, Turyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *