Giffard – wspaniały świat likierów

Giffard to marka likierów, którą niezwykle sobie cenię, a z produktów sygnowanych tą nazwą bardzo często korzystam tworząc rozmaite koktajle. Giffard oferuje szeroką gamę wysokiej jakości likierów i syropów barmańskich, po które naprawdę warto sięgnąć.

Marka Giffard zadebiutowała w 1885 roku za sprawą Emile’a Giffarda. Był on farmaceutą i właścicielem apteki w miasteczku Angers. Po badaniach nad korzystnymi właściwościami mięty, zdecydował się stworzyć biały likier właśnie z mięty, który odniósł ogromny sukces. Tak też powstał słynny Menthe-Pastille produkowany po dzień dzisiejszy.

Sukces likieru sprawił, że jego twórca porzucił profesję aptekarza, a samą aptekę przekształcił w destylarnię. Już rok po pojawieniu się na rynku, Menthe-Pastille zdobył wyróżnienie na targach w Nantes, a kolejne lata przyniosły następne nagrody na wielu konkursach.

Firma rozwijała się dalej poszerzając katalog swoich likierów o kolejne pozycje i dziś może pochwalić się ponad setką różnych produktów. Ważne jest to, że całe przedsięwzięcie wciąż znajduje się w rękach rodziny Giffard, a stery trzyma tu już kolejne pokolenie.

W portfolio producenta znajdziemy likiery klasy premium, likiery klasyczne, kremy owocowe, a także syropy. Do ich wytwarzania Giffard wykorzystuje wysokiej jakości składniki – owoce, rośliny, zioła – przede wszystkim te lokalne lub z sąsiedniej okolicy. Sięga też ( w przypadku niektórych likierów ) po egzotyczne owoce i przyprawy, które importuje do kraju. Wszystkie etapy produkcji są kontrolowane na każdym kroku -dobór właściwych proporcji, mieszanie, filtracja, destylacja, a ponadto firma cały czas stara się ulepszać swoje receptury przeprowadzając badania we własnym laboratorium.

Wieloletnia tradycja i kilkupokoleniowe doświadczenie sprawiają, że produkty sygnowane marką Giffard znajdują uznanie na całym świecie – zarówno wśród profesjonalistów, jak i domowych barmanów. U mnie również zajmują wysoką pozycję.

Tym krótkim wpisem chciałem was zachęcić do odkrycia świata likierów Giffard. To świetnej jakości alkohole, z których można skomponować wiele wspaniałych koktajli, ale też delektować się nimi w czystej postaci. Przepisy na koktajle i drinki m. in. z ich użyciem znajdziecie tutaj, choć w kolejce na publikację czekają już kolejne receptury. Warto zaopatrzyć swój domowy bar w przynajmniej kilka butelek tej właśnie marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: