Metaxa Valentine

Kto przygotowuje się do Walentynek, może skorzysta z poniższego przepisu na walentynkowy koktajl, choć tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyrządzić go w zasadzie zawsze, kiedy tylko mamy na niego ochotę. Ta niezwykle kusząca mieszanka może uświetnić niejeden wieczór i stanowi udane połączenie Metaxy i białego wermutu.

Czytaj dalej „Metaxa Valentine”

Insomniac

Klasycznie deserowy, kremowo-kawowy koktajl z dodatkiem likieru Frangelico skusi każdego, kto uwielbia delikatną, kremową fakturę drinków na bazie kawy. Ta przyjemnie słodka kompozycja pozwala odprężyć się na kilka chwil i w pełni się zrelaksować.

Czytaj dalej „Insomniac”

Singapore Sling

Singapore Sling to kolejny koktajlowy klasyk, świetnie zrównoważony, owocowy, a przy tym złożony smakowo koktajl. Powstał podobno między 1899 a 1915 rokiem w Long Bar w Hotelu Raffles w Singapurze, a autorem oryginalnej wersji jest barman Ngiam Tong Boon. Sama pierwotna receptura na tego drinka uległa drobnym zmianom i to, co dziś znamy pod nazwą Singapore Sling, prezentuję poniżej.

Czytaj dalej „Singapore Sling”

Monk’s Habit

Likier Frangelico udowadnia, że znakomicie nadaje się do rozmaitych koktajli. Monk’s Habit jest tego idealnym przykładem stanowiąc idealne połączenie orzechowego smaku z owocową nutą i odrobiną słodyczy. Przepis zdecydowanie wart zapamiętania.

Czytaj dalej „Monk’s Habit”

Cafe Grog

Połączenie smaku kawy i cytrusów znajduje idealnie odzwierciedlenie w koktajlu Cafe Grog. I choć niektórym ta kombinacja może wydawać się dziwna, to po jej spróbowaniu na pewno staniecie się fanami tego przepisu.

Czytaj dalej „Cafe Grog”

Old William

Old William to wspaniała owocowa mikstura, która wydobywa wszystko, co najlepsze z cudownego likieru Poire William. Słodycz koktajlu podkreśla jeszcze sok owocowy. Wszystko jest tu na swoim miejscu. W przepisie zamiast maraschino, można użyć cherry brandy – obie wersje sprawdzą się perfekcyjnie.

Czytaj dalej „Old William”

Mediterranean Negroni

Negroni to jeden z moich ulubionych koktajli, a dziś jego nieco zmodyfikowana wersja. Klasyczny przepis znajdziecie tutaj. To receptura, która jak dla mnie będzie zawsze żywa i sam chętnie do tej klasyki wracam. Warto jednak czasem nadać negroni nowego wymiaru i spróbować tego koktajlu w innym wydaniu, jak choćby pod postacią pysznego Mediterranean Negroni.

Czytaj dalej „Mediterranean Negroni”