Torres Spiced

Rodziny Torres w świecie wina nikomu przedstawiać nie trzeba. Założona w katalońskim Penedes winiarnia, to obecnie firma o międzynarodowym zasięgu i marka sama w sobie. Familia Torres posiada też winnice w wielu innych hiszpańskich regionach, a także posiadłości w Chile i Kalifornii. Wszędzie tam powstają ich świetne wina, ale dziś nie będę pisał o nich. Torres to również doskonałe brandy.

Czytaj dalej „Torres Spiced”

Metaxa Private Reserve

Zaprawdę powiadam wam – wino to boski napój, jednak świat wyśmienitych trunków na nim się nie kończy. Degustacja alkoholi klasy premium ( bo takie mam na myśli ), to równie piękne doświadczenie i prawdziwa uczta dla zmysłów. Wysokiej klasy mocne alkohole będące nierzadko owocem pracy wielu pokoleń i tworzone z autentyczną pasją, to istne rarytasy, obok których żadne podniebienie nie powinno przejść obojętnie. O jeden z takich trunków właśnie dziś.

Czytaj dalej „Metaxa Private Reserve”

Chartreuse, Drambuie, Cuarenta y Tres

Krótka przerwa od win, ponieważ tym razem nie będzie o nich, a o likierach. W zasadzie to o trzech likierach, których na pewno warto spróbować, kto jeszcze tego nie uczynił.  Chartreuse, Drambuie, Cuarenta y Tres – bo o nich mowa to wyjątkowe w swoim rodzaju trunki, każdy z odmienną historią, każdy z innego kraju i każdy oferujący ciekawe doznania smakowe. Czytaj dalej „Chartreuse, Drambuie, Cuarenta y Tres”

Amrut Fusion Single Malt Whisky

Nie samym winem żyje człowiek. Warto od czasu do czasu spróbować czegoś innego. Wiele razy wspominałem, że moje zainteresowania skupiają się również wokół innych alkoholi, aczkolwiek wino jest i zawsze będzie na pierwszym miejscu. Lubię też sięgnąć po dobrą whisky, ale raczej nie typu blended ( choć i w tej kategorii znajdziemy ciekawe trunki ), a zdecydowanie bardziej wolę whisky typu single malt. Czytaj dalej „Amrut Fusion Single Malt Whisky”

Grand Marnier

Wino i wszystko, co  z nim związane, jest moją ogromną pasją, stąd też najczęściej sięgam właśnie po ten rodzaj alkoholu.  Jednak poza winami, nie pogardzę też oczywiście innymi dobrej jakości alkoholami, które również są przedmiotem moich zainteresowań.  Ich pochodzenie, produkcja, wytwarzanie, serwowanie pobodnie jak to jest w przypadku win, stanowi coś, co mnie niezwykle ciekawi i absorbuje. Stąd też dzisiaj przedstawię pokrótce likier, który jest jednym z ulubionych alkoholi w mojej rodzinie,  o niezwykle wyrafinowanym aromacie i smaku. Zawsze znajduje się u mnie w domu przynajmniej jedna jego butelka, którą otwieramy w takie dni, jak choćby obchodzone właśnie Święta Wielkanocne, kiedy możemy spędzić więcej czasu w gronie rodzinnym. Czytaj dalej „Grand Marnier”

EnglishPolish