Monasterio de Singeverga Liqueur

O winach portugalskich i samej Portugalii pisałem już sporo, gdyż to jeden z tych krajów, który winiarsko jest mi naprawdę bliski. Jak tu nie kochać choćby cudownego, wzmacnianego porto, znakomitych wytrawnych Douro DOC, alvarinho z północy, fascynującej madery, czy ekscytujących wulkanicznych win z Azorów? A to przecież jedynie kilka przykładów tego, co Portugalia może nam zaoferować, jeśli chodzi o wino.

Czytaj dalej „Monasterio de Singeverga Liqueur”

Berce VinGin – oryginalna propozycja z Vipavy

Rodzina Berce tworzy nie tylko znakomite wina ( zobacz tutaj i tu ), ale może też pochwalić się mocniejszymi trunkami choćby pod postacią pysznych likierów. Własne sady owocowe to doskonałe źródło wysokiej jakości owoców, które można wykorzystać właśnie do produkcji tego typu alkoholi. Pomysłowość Berce idzie jednak dalej i tak oto powstał innowacyjny VinGin.

Czytaj dalej „Berce VinGin – oryginalna propozycja z Vipavy”

Dragma – pierwszy polski rzemieślniczy wermut

Na tą premierę czekaliśmy z niecierpliwością. A przynajmniej ja czekałem, gdyż nie ukrywam, że byłem niezwykle ciekawy tego, jak zaprezentuje się Dragma – pierwszy polski rzemieślniczy wermut i jak wypadnie na tle konkurencji z innych krajów. Wermuty kojarzymy przede wszystkim z Włochami, jakościowe i pyszne wermuty znajdziemy też we Francji, Hiszpanii, a teraz mamy coś z naszego podwórka. Chcecie przekonać się, jak według mnie prezentuje się Dragma, a przy okazji poznać szczyptę jej historii? Proszę bardzo.

Czytaj dalej „Dragma – pierwszy polski rzemieślniczy wermut”

Torres Spiced

Rodziny Torres w świecie wina nikomu przedstawiać nie trzeba. Założona w katalońskim Penedes winiarnia, to obecnie firma o międzynarodowym zasięgu i marka sama w sobie. Familia Torres posiada też winnice w wielu innych hiszpańskich regionach, a także posiadłości w Chile i Kalifornii. Wszędzie tam powstają ich świetne wina, ale dziś nie będę pisał o nich. Torres to również doskonałe brandy.

Czytaj dalej „Torres Spiced”

Metaxa Private Reserve

Zaprawdę powiadam wam – wino to boski napój, jednak świat wyśmienitych trunków na nim się nie kończy. Degustacja alkoholi klasy premium ( bo takie mam na myśli ), to równie piękne doświadczenie i prawdziwa uczta dla zmysłów. Wysokiej klasy mocne alkohole będące nierzadko owocem pracy wielu pokoleń i tworzone z autentyczną pasją, to istne rarytasy, obok których żadne podniebienie nie powinno przejść obojętnie. O jeden z takich trunków właśnie dziś.

Czytaj dalej „Metaxa Private Reserve”

Chartreuse, Drambuie, Cuarenta y Tres

Krótka przerwa od win, ponieważ tym razem nie będzie o nich, a o likierach. W zasadzie to o trzech likierach, których na pewno warto spróbować, kto jeszcze tego nie uczynił.  Chartreuse, Drambuie, Cuarenta y Tres – bo o nich mowa to wyjątkowe w swoim rodzaju trunki, każdy z odmienną historią, każdy z innego kraju i każdy oferujący ciekawe doznania smakowe. Czytaj dalej „Chartreuse, Drambuie, Cuarenta y Tres”