Czekoladowy przegląd ostatnich miesięcy

Jak niektórzy pewnie wiedzą, z dobrą czekoladą jest u mnie jak z dobrym winem – ciężko mi bez niej żyć 😂 Na widok jakościowej, prawdziwej czekolady, cieszę się niezmiernie. To jeden z najlepszych deserów, jakie istnieją i mało co poprawia nastrój tak, jak kawałek pysznej czekolady. Wspominałem już o tym nieraz, ale powtórzę ponownie: czekolada czekoladzie nierówna i to, co zwykle znajduje się na sklepowych półkach, mało ma wspólnego z prawdziwą czekoladową tabliczką.

Czytaj dalej „Czekoladowy przegląd ostatnich miesięcy”

Cacao Crudo by Loverdiana 80%

Surowa, organiczna ciemna czekolada – jak sama nazwa”cacao crudo” wskazuje, mamy tu do czynienia z surowym kakao prażonym w temperaturze nieprzekraczającej 40 stopni, dzięki czemu zachowuje ono swoje cenne wartości odżywcze. Ręcznie wytwarzane tabliczki z odmiany Criollo od Cacao Crudo by Loverdiana, to kolejne świetne czekolady warte uwagi.

Czytaj dalej „Cacao Crudo by Loverdiana 80%”

Modica Donna Elvira

Czekolady Modica są zawsze u mnie mile widziane, odkąd po raz pierwszy spróbowałem ich na Sycylii. Są wyjątkowe dzięki swej ziarnistej strukturze, co zawdzięczają zaczerpniętej od Azteków ( za sprawą hiszpańskich konkwistadorów ) metodzie produkcji –  Modica nie jest poddawana konszowaniu, a ziarna kakao są rozcierane ręcznie na zimno na kamiennych żarnach.

Czytaj dalej „Modica Donna Elvira”

Chocolate 7 – najlepszy czekoladowy butik w Turynie + recenzja dwóch tabliczek

Turyn to włoska stolica czekolady. Mieszkańcy osładzają sobie życie w ten sposób od kilkuset lat, a moda na czekoladę panuje tutaj od czasów rządów w Piemoncie dynastii Sabaudzkiej. Czekoladowa i cukiernicza tradycja jest w Turynie i okolicach bardzo bogata i wciąż żywa.

Czytaj dalej „Chocolate 7 – najlepszy czekoladowy butik w Turynie + recenzja dwóch tabliczek”