Konoba Mondo

Na mapie malutkiego Motovun jest takie miejsce, do którego powinni zajrzeć wszyscy miłośnicy dobrej, autentycznej i miejscowej kuchni. To Konoba Mondo – niewielka restauracja prowadzona przez rodzinę Ivašić, która karmi swoich gości naprawdę wybornie. To chyba najlepszy, a przynajmniej jeden z najlepszych adresów w okolicy, jeśli chodzi o kuchnię.

Podczas trzech dni spędzonych w okolicy Motovun, jadłem w Konobie Mondo dwa razy, więc coś musi być na rzeczy. Ponadto, miejsce to swego czasu odwiedził też Anthony Bourdain, gdy kręcił jeden ze swoich odcinków w Istrii. Zachwycał się tutejszą kuchnią i nie było w tym ani grama przesady, ponieważ sam przekonałem się o tym osobiście i w stu procentach podzielam jego zdanie. Konoba Mondo to uczciwe, pyszne jedzenie.

Restauracja zajmuje niewielką przestrzeń przy głównej ulicy Motovunu, która prowadzi na sam szczyt wzgórza, a samej konoby nie można nie zauważyć. Knajpa ma przytulną, klimatyczną atmosferę i oferuje kilka stolików na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Może i nie ma tu oszałamiających widoków na całą okolicę, jak w przypadku kilku innych miejscowych lokali, ale za to jedzenie jest pierwszorzędne. Oczywiście, królują tutaj trufle, których gościom nie żałują. Trufle są dodatkiem do wielu potraw, bo w końcu przecież jesteśmy w ich zagłębiu. W Konoba Mondo robią doskonały fuži ( rodzaj makaronu ), carpaccio, steki, polentę….. Do tego wina od miejscowych producentów. A wszystko to świetnie wycenione w stosunku do swojej wysokiej jakości. To restauracja, w której człowiek spędza czas z wielką przyjemnością. Warto też pamiętać o zrobieniu wcześniejszej rezerwacji.

Pasta z czarnych oliwek i trufli
Frittata z truflami
Zupa pomidorowa z truflami
Polenta + trufle
Domowa pasta z sosem truflowym
Świetne steki

Konobę Mondo polecam z całego serca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EnglishPolish
%d bloggers like this: