Bodegas Olabarri Crianza 2019

Viña Olabarri została założona przez Pablo Olabarri Bikandi, który od 1958 roku przebywał w Haro. Jego wielka miłość do win doprowadziła go do nabycia w 1985 roku stuletniej winnicy z XIX wieku w Anguciana. W ten sposób narodziła się rodzinna firma, którą kieruje obecnie syn Pablo, Luis Olabarri.

Rozbudowana aktualnie winiarnia Olabarri jest w stanie pomieścić 4000 beczek oraz 800.000 butelek wina do leżakowania. Przez prawie czterdzieści lat Viña Olabarri wyróżniają się jakością i cieszą się dużym uznaniem, a ich cenowa pozycja na rynku tylko zachęca do sięgnięcia po butelki tej marki. Przed mną Bodegas Olabarri Crianza 2019

To 100% tempranillo z 10-30-letnich krzewów z winnic wokół samej winiarni. Fermentacja w stalowej kadzi, dojrzewanie w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego przez 12 miesięcy. Bardzo przyjemna codzienna rioja o świeżych nutach wiśni, malin, czerwonych owoców jagodowych, subtelnej wanilii i drewna oraz przypraw. Usta soczyste, z czerwonym owocem, żywą kwasowością, świeże i wyraziste. Całość może niezbyt złożona, ale smaczna.

Do tapas i pinchos, chorizo, kurczaka, wieprzowiny, sosu pomidorowego.

Wino dostępne na Winez.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: