Adega do Montado Monte das Bagas Branco 2021

Znowu kieruję się w stronę Alentejo i producenta Adega do Montado. Po opisywanym rosé od tego wytwórcy ( tutaj ), pora na przyjemną biel, która prezentuje się naprawdę solidnie.

W ramach przypomnienia, Adega do Montado zlokalizowana jest niedaleko miasteczka Serpa w Alentejo. Winiarnia narodziła się z marzenia jednego z partnerów, który chciał założyć winnicę i rozsławić region na całym świecie. Adega do Montado powstała w 2015 roku, a kilka lat później zbudowano nową winiarnię, która jako rodzinny projekt łączy pokolenia i opiera się na miłości do wiejskiego krajobrazu Alentejo i świata win. Kiedy Carlos Santos, stomatolog z zawodu, ale winiarz sercem i duszą, znalazł w Alentejo idealne miejsce, by ożywić wspomnienia z młodości, nie miał wątpliwości co do zakupu ziemi. Jego dziadek produkował niewielkie ilości wina i brandy, a Carlos chciał robić dokładnie to samo. Nabyta posiadłość liczy 70 ha, z czego około 25 ha to winnice obsadzone lokalnymi, jak i międzynarodowymi odmianami. Producent uprawia swoje winnice z poszanowaniem dla środowiska dbając o oto, aby w jak najmniejszym stopniu wpływać na otaczający go region.

Adega do Montado Monte das Bagas Branco 2021 to kupaż antão vaz i arinto. Przyjemnie aromatyczne, świeże, z nutami moreli, owoców egzotycznych, cytrusów, odrobiny ziół, rumianku, śródziemnomorskiej roślinności, ze sporą dawką limonkowej świeżości, dobrze kwasowe, przyjemne w odbiorze i bardzo pijalne. Fajna portugalska biel na lato, której nie brak klasy.

Można podać do owoców morza, ryby, grillowanych kawałków kurczaka, kuchni tajskiej lub wietnamskiej, sałatek, makaronu, świeżych serów.

Wino dostępne w Portugal Vineyards

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: