Anibal Coutinho Astronauta Field Blend Branco 2020

Marka win Astronauta to projekt stworzony przez Anibala José Coutinho, o czym wspominałem tutaj przy okazji degustacji innej etykiety z tej linii. Anibal to portugalski enolog, krytyk i dziennikarz winiarski, sędzia w międzynarodowych winiarskich konkursach. Pochodzi z Algarve, jest absolwentem inżynierii lądowej, ale zamiłowanie do wina zaprowadziło go z powrotem na uniwersytet, tym razem do Instituto Superior de Agronomia, gdzie specjalizował się w uprawie winorośli i enologii.

Seria Astronauta jest efektem pasji Anibala do podróży i wina, które ucieleśnił właśnie w winach stworzonej przez siebie marki. Sięgam już po drugą pozycję spod szyldu Astronauta, a tym razem jest nią Astronauta Field Blend Branco 2020

To kupaż różnych białych odmian ze starych winnic Douro, wśród których znaleźć możemy np. viosinho czy moscatel galego branco. Nie do końca dojrzałe grona fermentują w stalowych kadziach, a samo wino dojrzewa 9 miesięcy na osadzie. Ten biały Field Blend częstuje nas cytrusem, dojrzałym białym owocem, owocami tropikalnymi, cytrusową skórką, świeżą trawą i zapachem siana, kwiatową nutą oraz roślinnymi akcentami. Soczyste, świeże, o zaokrąglonej strukturze, przyjemnie kwasowe i bardzo gastronomiczne białe Douro. Podoba mi się.

Można podać do pieczonej ryby, gratin z przegrzebków, owoców morza w kremowym sosie, pasty z białym sosem, kurczaka.

Wino dostępne w Portugal Vineyards

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: